59_20240311_102543.jpg

Čagala a Žídek: Budujeme v dětech týmového ducha a lásku k fotbalu

Shrnutí podzimu a plány do jarních bojů okomentovali trenéři přípravek Kamil Čagala a Jan Žídek.

"V lednu 2023 jsme zahájili zimní přípravu kategorie mladší přípravky v naší tělocvičně a využili jsme také fitness v Kravařích. Zaměřili jsme se zejména na zlepšení silové a fyzické připravenosti děti a to nejvíce za pomocí různých her a kruhových tréninků," začal hodnotit loňský rok trenér Kamil Čagala. 

"Jarní část sezóny jsme odehráli bez jediné prohry a obsadili krásné druhé místo. Na novou sezónu 2023/2024 jsme podle ročníků kategorie rozdělili na mladší a starší přípravku. V mladší přípravce máme 12 hráčů (z toho 4 kluky z Kravař, kteří si angažmá u nás nemůžou vynachválit) a 8 hráčů ve starší přípravce, kde máme i 3 slečny," pokračoval v shrnutí Čagala. 

"Po podzimní části mladší přípravka figuruje na 3. místě s bilancí 5 výher a 2 porážek. Starší přípravka celou soutěž vede se 7 výhrami a ani jednou porážkou," doplnil Čagala. 

"To, co nás nejvíce těší je způsob, jakým děti hrají. Dbáme o co největší hernost od brankáře přes všechny hráče. Odměnou je zajímavý herní styl a spousta, ale spousta vstřelených gólů," pokračoval druhý z trenérů Jan Žídek a dále pokračoval: "Tréninková účast po celý rok byla skvělá a jen to dokládá, že děti mají opravdový zájem o fotbal."

Cíl obou trenérů je jasný: "V roce 2024 máme za cíl pokračovat v nastoleném trendu a to je rozvoj a zdokonalování všech schopností a dovedností dětí. Budovat v dětech týmového ducha a lásku k fotbalu."