73_20240412_141521.png

Opavský a Hlučínský deník: Krize Moravanu pokračuje! Kobeřicím trefil výhru v nastavení Kubný

Oldřišovský Moravan nevyužil vlastního hřiště k tomu, aby se v jarní části nastartoval. Domácí fotbalisté nepodali proti Kobeřicím vůbec dobrý výkon. I tak ale sahali po bodu. Hosty nakonec k první jarní výhře 1:0 nasměroval ve druhé minutě nastavení střídající Antonín Kubný.

„Utkání bylo z našeho pohledu totální katastrofou. Z jedenácti hráčů na hřišti pouze tři snesli přísnější měřítko, to je strašně málo,“ byl pořádně naštvaný oldřišovský kouč Tomáš Horsinka. „Takhle se o záchranu nehraje. Za předvedený výkon jsme si nezasloužili ani bod. Fotbal se ukázal v tomto směru spravedlivý,“ přiznal domácí stratég. Moravan se dostal do dvou náznaků šancí. Nejdříve dostal míč pod sebe Tománek, balon ovšem skončil v autu. Ve druhé se zjevil Kurka, pokus z voleje ale neklapl.

Jediný gól zápasu padl ve druhé minutě nastavení, kdy se po hezké individuální akci prosadil Kubný. „Jsem rád, že jsme přerušili sérii nepříznivých výsledků. Byli jsme lepším týmem. Domácí celek jsme do žádných velkých akci nepouštěli. Sami jsme si vytvořili střelecké příležitosti. Nakonec rozhodla krásná individuální akce Tondy Kubného,“ byl spokojený trenér Kobeřic Vilém Axmann. „Nyní se už musíme připravit na nedělní duel s Kravařemi,“ doplnil.

Oldřišov – Kobeřice 0:1 (0:0)
Branka: 90.+2. Kubný. Rozhodčí: Slaný – Tabášek, Ivanský. ŽK: Robin Wirth, Šimeček. Diváci: 275.
Oldřišov: Rychlý – Rother (46. Prokša, 66. Hartoš), Hartmann, Klinger, Tománek – Janík, T. Manderla, Kurka, Píšala (55. Uvíra) – Rubý, Bořucký. Trenér: Tomáš Horsinka.
Kobeřice: Štencel – Schlischka, Ševior, Večerek, Stareček – Robin Wirth, Kašný (27. Petzuch), Šimeček, Slanina (77. Kubný), Kryštof – A. Hartmann (46. Š. Stříbný). Trenér: Vilém Axmann.

Zdroj: Opavský a Hlučínský deník