63_20240320_105611.jpg

Vavrečka a Samek: Informace z fotbalové školičky

O tom, jak funguje naše fotbalová školička, se podělili trenéři Kuba Vavrečka a Ondra Samek.

"První tréninková jednotka proběhla na počátku června loňského roku, kdy jsme přivítali  šest dětí. Trénovali jsme dvakrát týdně až do začátku prosince. Mezitím se nám zvýšil počet dětí v oddíle na jedenáct ke konci roku, ale nyní jsme na devíti hráčích, kdy dva kluci skončili," řekl o vzniku školičky trenér Kuba Vavrečka a pokračoval: "V září jsme sehráli přátelské venkovní  utkání proti Štěpánkovicím a na počátku prosince jsme se u nich zúčastnili trianglu ještě s Kobeřicemi."

"Turnaj byl pro děti dobrou zkušeností, u některých z nich byl vidět obrovský posun, u některých naopak to, že nás čeká ještě dost práce. Naši hráči zaznamenali celkem 25 branek, o vítěze v turnaji vůbec nešlo," doplnil Vavrečku trenér Ondra Samek a pokračoval: "Na Silvestra jsme pro děti a rodiče uspořádali silvestrovský fotbálek v tělocvičně. Potěšila nás účast a také pozitivní zpětné reakce."

"Po celou dobu udržujeme s rodiči úzký kontakt na skupině na WhatsAppu, průběžně je informujeme o termínech tréninků a jsou zde postupně přidávány fotografie a videa tak, aby měli rodiče možnost do tréninkových jednotek také nahlédnout," promluvil o detailech týmu Vavrečka. 

"Aktuálně trénujeme dvakrát týdně v tělocvičně ve středu a v sobotu a nově jsme zavedli také nedělní fotbálek pro rodiče a děti. Cílem je děti více stmelit a ukázat jim, jak si fotbal užívat jako tým," pokračuje Samek. 

"Na přelomu února a března jsme se zúčastnili cvičení v Kravařích. Tréninkové jednotky budou i nadále pokračovat minimálně dvakrát týdně. Našim cílem na jaře bude se aktivně domlouvat na turnajích, abychom dětem snahu na trénincích oplatili i nějakým tím zápasem a abychom si i my, trenéři, nastavili nějaké měřítko, jak na tom naše děti fotbalově jsou a na čem je třeba dále zapracovat," řekli na závěr oba trenéři.