Související zápas

SK Moravan Oldřišov
Háj ve SlezskuSKMO
3:0(1:0)
so 23. 9. 2023 15:30 @ tráva, SATUM Krajský přebor mužů, 8. kolo
21_20231012_003359.jpg

REGION OPAVSKO: Háj zničil Oldřišov

První víkendové derby se v moravskoslezském kraji uskutečnilo na hájeckém stadionu, kam dorazili fotbalisté z nedalekého Oldřišova. Favorit se hledal docela těžce, když se trošku více věřilo domácímu mužstvu. A body skutečně zůstaly v Háji ve Slezsku.

V prvním poločase přitom hosté kousali. Nejprve hledal Fusek ve vápně kanonýra Bořuckého, který ovšem v ide­ální pozici promáchl balon. O chvíli později Uvíra načech­ral centr na Píšalu, jenže oldřišovský záložník trefil míč pou­ze ramenem. A do třetice ne­uspěl Manderla, když jeho po­kus zneškodnil zkušený gólman Vašek. Skóre tedy otevřeli domácí fotbalisté, když Adam Blažej převzal balon po dlou­hém nákopu Konvičky a na­servíroval míč na zlatém podnose Šebestovi - 1:0. Pojistku pak opakovaně odmítl Juchelka, protože doslova zavraždil dvě tutovky.

Háji to však nemuselo vadit. Hned po přestávce definitivně rozhodl o osudu utkání. Ve 48. minutě se konvička postavil k dost přísnému trestňáku a z hranice šestnáctky nádherně vymetl šibenici - 2:0. Potom navíc utekl Dvořáček a chytře přehodil brankáře Hlaváčka - 3:0. Ve zbytku zápasu ještě domácí Kocur rozezvonil tyčku. "Po prvním poločase jsme sice vedli, ale byla to z naší strany slabota. O přestávce proběhla v kabině bouřka a hra se zlepšila. Přidali jsme další dva góly a bylo hotovo. Máme tři body a těšíme se na Kravaře," usmí­val se hájecký vedoucí Kamil Matěj. Oldřišovský trenér Petr Hlaváček smutnil. „Troufnu si říct, že úvodních třicet minut jsme byli lepším týmem. Dru­hý poločas jsme bohužel ne­zvládli, takže body jsme si ne­zasloužili. Háj si vytvořil mno­hem více šancí, takže výsledek odpovídá dění na hřišti,“ při­znal Petr Hlaváček.

Branky: 24. Šebesta, 48. Konvička, 55. Dvořáček.

Sestava Háje ve Slezsku: Vašek - Ivan (80. Zvara), J. Blažej, Konvička (80. Vyležík), A. Blažej - Michna, Eršil, Krejčí - Šebesta (80. Šarkózy), Juchelka (63. Kocur), Dvořá­ček (69. Šimeček). Trenér: Jan Baránek.

Sestava Oldřišova: Hlavá­ček - Fusek, Vitoul (77. Hartoš), Rother, Janík - Píšala (53. Prokša), Kurka, Manderla (63. Mezera), Rubý, Uvíra - Bořucký

Zdroj: REGION OPAVSKO