Související zápas

SK Moravan Oldřišov
Slavia OrlováSKMO
– : –
so 16. 3. 2024 15:00 @ tráva, SATUM Krajský přebor mužů, 17. kolo
61_20240320_094936.png

Karvinský a Havířovský Deník: Motloch dvakrát vykoupal stopera hostů, pak dal vítězný gól Orlové

Splnili roli favorita! Přezimovali na třetím místě a jarní cestu za dalšími body do tabulky zahájili fotbalisté Slavie Orlová domácí výhrou nad předposledním Oldřišovem. V 17. kole krajského přeboru ho v sobotu porazili 2:1.

„Rodilo se to ale hodně těžce,“ přiznal trenér Slavie Orlová Roman Divina. „Věděl jsem, že Oldřišov, který trénuje kamarád Tomáš Horsinka, přivedl dva bývalé hráče Opavy a bude nepřijemný. To se potvrdilo,“ upozornil na rozšíření kádru soupeře o Patrika Hartmanna a Sebastiana Latoně s tím, že tabulkové prognózy se po zimě mažou.

Slavia v sobotu doma prohrávala, když se v 11. minutě prosadil Bořucký. „Nastoupili jsme dost ofenzivně. V prvním poločase jsme měli tři neskutečné stoprocentní šance, ale Tomáš sám před brankářem ve 26. vteřině trefil z pěti metrů vedle, pak zablokovali střelu Rentovi a Motloch hlavičkou z pěti metrů přestřelil bránu,“ vyjmenoval Roman Divina tři příležitosti ujmout se vedení.

„Gól jsme klasicky dostali z ojedinělého protiútoku, ale nepoložili jsme se. Možnost srovnat měli Nowinski a Motloch. Pak Nowinski krásné nacentroval, Zach si zpracoval a podél gólmana Hlaváčka ve 43. minutě vyrovnal na 1:1,“ začal tušit Roman Divina, že duel by mohl skončit vítězstvím jeho týmu.

„Ve druhém poločase jsme za tím šli víc než soupeř. Pak předvedl neskutečnou akci devatenáctiletý Motloch, který dvakrát za sebou vykoupal stopera Oldřišova a do protišibenice dal z úhlu na 2:1,“ popsal trenér Slavie střelu z 57. minuty, která znamenala zisk tří bodů.

„Soupeř pak začal kousat, ale stoprocentní šanci si už nevypracoval. My jsme to mohli potvrdit ještě dvakrát, ale bohužel jsme trefili břevno a tyčku, takže jsme se strachovali do poslední chvíle. Naštěstí jsme to ukopali, začátek je pro nás hodně dobrý,“ spokojeně dodal Roman Divina.

Fotogalerii z utkání naleznete zde. Autor FK Slavia Orlová/Pavel Křehlík

Zdroj: Karvinský a Havířovský Deník